Eğitim

100 Bin Üniversite Öğrencisine Kamuda İş, 2 Bin 500 TL Maaş ve Sigorta

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üniversite öğrencilerine yönelik programa başlamaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan Sosyal Çalışma Programı kapsamında yürütülecek proje ile üniversite öğrencilerine yaz tatilinde cep harçlığı kazanma fırsatı sağlanacak. 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI

Üniversite öğrencilerinin faydalanacağı program kapsamında üniversite öğrencilerine okudukları şehirlerde iş sağlanacak. Toplum Yararına Program kapsamında sağlanacak olan iş 3 ay sürecek. Sosyal Çalışma Programı’yla üniversiteli gençlere 3 ay boyunca toplam 2 bin 500 lira ödenecek.

Program kapsamında çalışacak olan öğrenciler günlük 8 saat olmak üzere haftada 3 gün çalışacaklar. Öğrenciler asgari ücret üzerinden günlük 68 lira olmak üzere aylık yaklaşık 820 lira kazanmış olacaklar.

Söz konusu programın başlama tarihi ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklandı. Bakan açıklamasında öğrencilerin başvurularını Mayıs ayından itibaren yapacağını açıkladı. “Gençlerimiz hem yazları çalışma hem de cep harçlığı kazanma imkanına kavuşacak. Mayıstan itibaren İŞKUR’a başvurarak sosyal çalışma programımıza katılmalarını diliyoruz. Gençlerimiz inşallah ülkemizin daha üst kademelerine yükselecek”

Öğrenciler Hangi Alanlarda Çalışacaklar

İŞKUR’un “hem sosyalleş hem de para kazan” sloganıyla hayata geçirilmeye hazırlanan program Haziran Ayın başlayacak ve Eylül ayına kadar devam edecek. Programdan sadece üniversite öğrencileri faydalanacak.

Programa katılan öğrenciler Gençler, çocuk evleri, huzur evleri, belediyelerin sosyal donatı alanları, halk evleri kampları, bilge evlerinde çalışabilecek. Yine orman müdürlüklerinin fidan dikim işleri, tarım müdürlüklerinin organik tarım, yerel tohum gibi alanlarda çalışacaklar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir