Eğitim

2018 YDUS Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

ÖSYM Başkanlığı internet sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı kapsamında tercihte bulunan adayların yerleştirme değerlendirmelerinin tamamlandığı ilan edildi. 

Yerleştirme sonuçlarını görüntülemek isteyen adaylar ÖSYM Sonuç Açıklama sistemi üzerinden sonuçlarına ulaşabilecekleri bilgisinin yer aldığı duyuruda, adayların bundan sonraki süreçlerde ne yapacaklarına ilişkin bilgiler yer aldı. 

ÖSYM’DEN YDUS DUYURUSU

YDUS yerleştirme sonuçlarına dair yapılan basın açıklamasında, tercih işleminde bulunan adaylara yapılan hatırlatmalar şu şekilde;

”28 Ağustos-03 Eylül 2019 tarihleri arasında tercihleri alınan 2018- YDUS Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavının 2 alanına ait (İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum) yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 12 Eylül 2019 tarihinde saat 09.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.”

018-YDUS (İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum) Yerleştirme Sonuçlarına dair ÖSYM Başkanlığı sayısal verileri de paylaştı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir