Eğitim

2019-ALES/1 Başvurularına İlişkin ÖSYM’den Son Gün Uyarısı

ÖSYM Başkanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı bir uyarı ile ALES başvurusunda bulunacak adaylara son gün uyarısında bulundu.

ÖSYM’DEN ALES BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN UYARISI

ÖSYM Başkanlığı resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir duyuru ile 2019-ALES/1 başvuru sürecinin 13 Mart tarihinde sona ereceğini ve adayların başvuru sürenin tamamlanmasından önce başvurularını tamamlamaları gerektiği uyarısında bulundu. 

ÖSYM tarafından yapılan uyarı açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

”2019-ALES/1 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı bgün (13.03.2019) sona eriyor. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru bugün saat 23.59’da sona erecek. ”

Başvurular Nasıl Yapılacak?

ÖSYM Başkanlığı daha önceden kendi internet sitesi üzerinden yayımladığı başvuru kılavuzunda başvuruların nasıl yapılacağını açıklamıştı. ÖSYM tarafından yayımlanan basın açıklamasında adayların ÖSYM Merkezleri yada ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvurularını gerçekleştireceklerini duyurdu. ÖSYM Başkanlığı ayrıca adayların sınav ücretlerine dair de açıklamalar da bulunmuştu. 

Kurum sınav ücretine dair açıklamasında, 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvurusunda bulunan adayların 120 TL başvuru ücreti ödemesi gerektiğini bildirmişti.

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir