Eğitim

2019 DGS Başvurularını Kaçıran Adaylar İçin Geç Başvuru Tarihi

2019 yılında DGS’ye girecek adaylar için ÖSYM Başkanlığı bir duyuru yayımlamıştı. Daha öncede ÖSYM Sınav Takvimi’yle duyurulan bu açıklamada DGS başvurularının başladığı bildirildi. 

DGS için adaylar başvurularını 8 Mayıs tarihine kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ya da ÖSYM Merkezleri aracılığıyla bildirdiler. 

Ancak bazı adaylar çeşitli nedenlerden dolayı açıklanan bu tarihler arasında başvurularını yapamadılar. Başvurularını yapamayan adaylar için bundan sonraki süreç hakkındaki detayları derledik.

2019 DGS GEÇ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

8 Mayıs tarihi itibariyle sona eren 2019 DGS başvuruları için adayların bir şansı daha bulunuyor. 

Üniversitelerin iki yıllık önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya olacak adaylar, 21 Mayıs tarihinde ÖSYM’ye DGS için geç başvuruda bulunabilecekler. 

Adaylar o tarihte hem sınav başvurularını hemde sınav ücretini yatırma işlemlerini tamamlayacaklar. DGS başvurusunda bulunacak adaylar bir günlük süre içerisinde tüm işlemleri tamamlamak zorundalar. 

DGS BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

DGS geç başvuru hakkından yararlanacak olan adaylar öncelikle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ya da ÖSYM Merkezleri aracılığıyla başvurularını yapacaklar. Başvurularını internet üzerinden yapacak olan adaylar daha sonra başvuru ücretini yatırarak işlemleri tamamlamış olacaklar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir