Eğitim

2019 DGS Geç Başvuruları İçin ÖSYM’den Uyarı

İki yıllık eğitim veren Meslek Yüksek Okulları’ndan mezun olmuş ya da olacak adaylar, eğitimlerine dört yıllık eğitim veren lisans programlarında devam etmek için DGS’ye katılım sağlayacaklar. 

Nisan ayı sonu Mayıs ayı başında başvuruları alınan 2019 DGS için çeşitli nedenlerden dolayı başvurularını yapamamış adaylara ÖSYM’den uyarı geldi.

ÖSYM’DEN DGS GEÇ BAŞVURU UYARISI

ÖSYM Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan bir paylaşımda, 2019 Dikey Geçiş Sınavı geç başvurularının 21 Mayıs (bugün) alınacağını duyurdu. Adaylar başvuru işlemlerini ve başvuru sınav ücreti yatırma işlemlerini saat 23.59’a kadar tamamlamak zorundalar. 

DGS Başvuruları Nasıl Yapılacak?

2019 yılında Dikey Geçiş Sınavı başvurusunda bulunacak olan adaylar başvurularını iki farklı yöntemle yapabilecekler. Bu yöntemlerden birincisinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’nde geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar bireysel başvuru yapabilirler. 

Diğer yöntemde ise adaylar ÖSYM Merkezlerine giderek başvurularını buradan yapabilirler. Başvuru işlemlerini ÖSYM’den tamamlayan adaylar yine gün içerisinde başvuru ücretini yatırmak zorundalar. Başvuru ücreti normal başvuru sürecinde ödenen ücretin yüzde 50 faha fazlası olarak ödenecek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir