Eğitim

2019 DGS Tercih Kılavuzu İçin Adaylar ÖSYM’nin Duyuru Yayımlamasını Bekliyor

ÖSYM Başkanlığı tarafından 2019 Dikey Geçiş sınavı sonuçları açıklandı. Binlerce önlisans mezunu adayın katıldığı 2019 DGS için tercih sürecinin başlaması bekleniyor. 

2019 yılı için tercih yapacak adaylar ise ÖSYM tarafından kontenjan listesinin yer alacağı tercih kılavuzunun ilan edilmesini bekliyorlar. 

2018 yılı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) süreç takvimine göre 2019 yılı tercih işlemlerini haberimizde değerlendiriyoruz. 

2019 YILI DGS TERCİH İŞLEMLERİ BEKLENİYOR

2019 Dikey Geçiş Sınavı için öğrencilerin izleyecekleri adımlar şu şekilde olacak. ÖSYM Başkanlığı’nca 2019 DGS tercih kılavuzunun yayımlanması ile adaylar öncelikle kendi durumlarına göre tercih edecekleri kontenjanları belirleyecekler. Başarı sırası ve kontenjanlara göre tercihlerini ÖSYM’ye bildirecek adaylar, Aday İşlemleri Sistemi üzerinden tercihlerini tamamlayacaklar. 

ÖSYM tercihlerin alınmasının ardından başvuruları değerlendirecek ve tercih sonuçlarını açıklayacak. Bu süreçten sonra üniversite kayıt işlemleri başlayacak.

ÖSYM’den Duyuru Bekleniyor

Bu sürecin işleyebilmesi adına ÖSYM’nin 2019 DGS tercih kılavuzunu yayımlaması bekleniyor. Geçmiş yıllarda yapılan DGS tercihlerine bakıldığında duyurunun kısa zaman içerisinde Ağustos ayı sonlanmadan başlaması bekleniyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir