Eğitim

2019 DGS Tercih Kılavuzu Yayımlandı Adım Adım ÖSYM AİS Tercih İşlemleri

On binlerce önlisans mezunu adayn merakla beklediği 2019 yılı DGS tercih kılavuzu yayımlandı. 

ÖSYM Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuru metninde adayların tercih işlemlerini hangi tarih aralığında ve nasıl yapacakları açıklandı. 

İşte adım adım 2019 DGS tercihleri

2019 DGS TERCİH KILAVUZU

ÖSYM Başkanlığı’nca yayımlanan 2019 DGS tercih bilgilendirmesinde şu ifadeler adaylarla paylaşıldı.

”2019-DGS tercih işlemleri, 21-28 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Tercih işlemi, 28 Ağustos 2019 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır. Yerleştirme işleminde 2019-DGS Başvuru kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adayların tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri ve tercih süresince yayımlanan tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.”

Tercihler Nasıl Yapılacak?

Adaylar öncelikle mezun oldukları önlisans bölümü ile ilgili lisans kontenjanlarını inceleyecekler. tercihlerini belirleneyen adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden tercih başvurularını bildirecekler. Tercihlerini sırayla bildiren adaylar Onayla butonuna tıklayarak başvurularını tamamlayacak. 

2019 DGS Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir