Eğitim

2019 DGS Tercih Süreci Ne Zaman Sona Erecek?

2019 yılı Dikey Geçiş Sınav tercih süreci geçtiğimiz günlerde başlamıştı. 

Önlisans programlarından lisans programlarına geçmek ve eğitimlerini devam ettirmek isteyen adaylar; mezun oldukları iki yıllık programlar ile ilgili lisans programları için tercih yapıyorlar. 

ÖSYM aracılığıyla gerçekleştirilecek tercih işlemleri için ise sona gün yaklaşıyor. DGS tercihlerine dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

2019 DGS TERCİHLERİ İÇİN SÜREÇ DARALIYOR

2019 Dikey Geçiş Sınavı tercih işlemleri için öğrenciler; üniversitelerin önlisans programlarından lisans programlarına geçiş yapmak isteyen adaylar boş kontenjanlar ve taban puanları inceleyerek tercihlerini ÖSYM’ye bildirecekler. Bir süredir devam eden 2019 DGS tercihleri için süreç ise 28 Ağustos tarihinde sona erecek Adaylar bu süre boyunca tercih işlemlerini tamamlamak zorundalar. 

Tercih Yapmak İçin

ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla 2019 Dikey Geçiş Sınavı tercihleri için adaylar bireysel olarak bu süreci tamamlayabilirler. Adaylar öncelikle ÖSYM Aday İşlemleri sayfasından sisteme giriş yapacaklar. Daha sonra kendilerine uygun belirledikleri Tercih İşlemleri bölümünden dolduracaklar. Tercih sıralamalarını tamamlayan adaylar daha sonra onayla butonu ile tercihlerini tamamlayacaklar. Tercihlerin ÖSYM’ye ulaştığından emin olunması için ekranda “2019-DGS Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesi mutlaka görmelisiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir