Eğitim

2019-DİB-MBSTS Başvuru Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 2019 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı başvurusunda bulunacak adayların nasıl bir yol izleyeceğini açıkladı. Başvuru tarihleri hakkında da bilgi veren kurumun açıklamasını sizlerle buluşturuyoruz. 

ÖSYM’DEN MBSTS DUYURUSU

ÖSYM, 2019-DİB-MBSTS duyurusunda adayların başvurularını 19 Şubat ile 28 Şubat tarihleri arasında yapacaklarını ifade ettiler. Söz konusu sınava dair bir başvuru kılavuzu yayımlayan kurum sınav tarihini ise 13 Nisan olarak duyurdu.

ÖSYM Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

”2019 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2019-DİB-MBSTS), 13 Nisan 2019 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 19-28 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacaktır. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2019-DİB-MBSTS Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.”

ÖSYM tarafından yayımlanan başvuru kılavuzunda söz konusu sınavın hangi il merkezlerinde yapılacağı açıklandı. Sınava dair bilgiler verilen başvuru kılavuzunda şu ifadeler yer aldı. ”Sınav, saat 14.45’te başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. Sınavın ilanı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başvurular başlamadan önce yapılacaktır. İlanda, sınava başvuru koşulları ayrıntılı olarak yer alacaktır. Sınava başvurular, 19-28 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacaktır. Geç başvuru günü, 12 Mart 2019 tarihidir. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklardır.”

2019 DİB MBSTS başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir