Eğitim

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Başvuru ve Sınav Tarihleri

Üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden olmuş ve olacak adayların büyük bir bölümü 2019 yılında DGS’ye katılım gösterecekler. 

Eğitimlerine ilgili lisans bölümlerinde devam etmek isteyen adaylar için gerçekleştirilecek olan 2019 DGS’ye dair tüm bilinmesi gerekenleri sizler için derledik. 

2019 YILI DGS VE TÜM BİLİNMESİ GEREKEN DETAYLAR

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek. Adaylar başvurularını ÖSYM Başkanlığına belirtilen tarihler arasında yapacaklar. ÖSYM Başkanlığı sınav takviminde yer alan başvuru, sınav ve sonuç açıklama tarihlerine dair tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2019 için başvuru süreci Nisan ayının son döneminde başlayacak. Adaylar başvurularını 26 Nisan tarihinde yapmaya başlayacaklar başvurular 8 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Bu süre boyunca başvurularını yapamayan adaylar ÖSYM geç başvuru tarihinde başvurularını yapacaklar.

Peki 2019 DGS Ne Zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanacak olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Haziran ayının sonunda gerçekleştirilecek. 30 Haziran tarihinde yapılacak olan sınav sonrası ise sonuçlar 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir