Eğitim

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Hangi Tarihlerde Yapılacak?

Üniversitelerin iki yıllık eğiti veren Meslek Yüksekokulu (MYO) mezun olan adaylar aylarında Dikey Geçiş Sınavına katılım gösterecekler. 

İki yıllık eğitimlerini eğitim aldıkları ilgili bölümlerinde devam ettirerek lisans mezunu olma hayali kuran adaylar sınav başvurularını geçtiğimiz günlerde yapmışlardı.

ÖSYM tarafından açıklanan nomal başvuru sürecinin yanında geç başvuru sürecininde sona ermesiyle artık sadece sınav detayları kaldı.

Bu bilgiler ışığında, 2019 Dikey Geçiş Sınavına ilişkin tüm ayrıntıları sizler için derledik. 

2019 DİKEY GEÇİŞ SINAV TARİHLERİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nca yayımlanan sınav takvimi detaylarına göre, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yurt geneli çok sayıda il merkezinde uygulanacak. Sınav için ise sayılı günler kaldı. İki yıllık eğitimlerini 4 yıllık fakültelerde tamamlamak isteyen adaylar sınava 30 Haziran tarihinde katılacaklar. 

ÖSYM Başkanlığı sınav sonuçlarının açıklanmasına ilişkinde bilgiler paylaştı. 

Kurum tarafından yapılan açıklamada sınav sonrasında adayların puanları 25 Temmuz tarihinde ilan edilecek. Adaylar sonuçların açıklanması ile tercih sürecine girecekler. Bu süreç sonunda ise DGS’den başarılı olan adaylar kayıt işlemlerini yapacaklar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir