Eğitim

2019-DUS ve 2019-STS Diş Hekimliği Soru ve Cevapları ÖSYM Tarafından Açıklandı

ÖSYM Başkanlığı duyurular sayfası aracılığıyla yayımladığı duyurusunda Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına katılan adaylara ilişkin bilgi verdi. Kurum söz konusu sınavlara katılan adayların soru kitapçığının bir bölümüile cevap anahtarlarına erişimlerinin açıldığını açıkladı.  

ÖSYM’DEN DUS VE STS DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı resmi web adresinde adaylara duyurduğu bilgilendirme açıklamasında, 2019-DUS ve 2019-STS Diş Hekimliği sınavlarının soru ve cevaplarına nasıl erişim sağlanacağını açıkladı. İşte ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru metni; 

2019-DUS ve 2019-STS Diş Hekimliği Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

”29 Eylül 2019 tarihinde uygulanan 2019-DUS ve 2019-STS Diş Hekimliği Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 01 Ekim 2019 tarihinde saat 11.00’den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir. Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Soru ve cevaplar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir