Eğitim

2019 Eylül KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuru İşlemleri

Binlerce üniversite öğrencisi eğitim hayatları boyunca Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan öğrenim kredisi yada burs alacaklar. 

Bunun için başvuruda bulunacak öğrenciler için KYK burs başvuru işlemlerini, KYK öğrenim kredisi başvuru işlemlerini ve başvurulaırn hangi tarihlerde yapılacağına dair ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte 2019 yılı KYK yurt ve öğrenim kredisi başvuru işlemleri.

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

ÖSYM’nin 2019 YKS tercih sonuçlarının açıklamasının hemen ardından öğrenciler e-Devlet üzerinden yurt başvurusu yaptılar. Yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından kurumdan burs almayı umut eden öğrenciler başvuru sürecini bekliyorlar. 

KYK 2019 yılı burs başvuruları için henüz bir tarih vermedi. Kurum tarafından yayımlanacak duyuruya göre adaylar burs ve öğrenim kredisi başvurularını yapacaklar. 

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından alınacak başvuru işlemleri için tarih verilmemiş olsa da kurumun geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu duyurularında burs başvurularının Eylül ayı sonu ile Ekim ayı başı gibi yapması bekleniyor. 

Burs başvuru işlemlerinde öğrenciler öncelikle internet üzerinden ön başvuru yapacaklar. Başvuruları kabul edilen öğrenciler ise daha sonra evrak teslim sürecine girecekler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir