Eğitim

2019 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG) Soru ve Cevapları Yayımlandı

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına katılan adaylara yönelik duyuru yayımladı. 

Sınava katılan adaylar için soru ve cevapların yayımlandığını dile getiren ÖSYM Başkanlığı konuya ilişkinde açıklamalarda bulundu. 

İSG SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

ÖSYM Başkanlığı’nca yayımlanan basın açıklamasında İSG 2019 sınavında sorulan soruların sadece yüzde 10’unun açıklandığı bildirildi. Bu çerçevede adayların belirli bir süre boyunca soru ve cevaplara erişim sağlayabilecekleri bildirildi.

ÖSYM Tarafından Yayımlanan Basın Açıklaması

18 Mayıs 2019 tarihinde uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavının (2019-İSG 1. Dönem) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 21 Mayıs 2019 tarihinde saat 11.00’den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Adaylar İSG 2019 soru ve cevaplarına ÖSYM Başkanlığı’nın Aday İşlemleri Sistemi üzerinden görüntüleyebileceklerdir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir