Eğitim

2019 KPSS A Grubu ve ÖABT İçin Açık Olan Nüfus Müdürlükleri

2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı için artık sayılı zaman kaldı. KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) için sınava katılacak adaylar son hazırlıklarını yapıyorlar. 

ÖSYM Başkanlığı haftasonu gerçekleştirilecek olan sınav için bir duyuru yayımladı. 

Sınav günü adayların kimlikleri ile ilgili bir sorun yaşamamaları adına açık olacak nüfus müdürlüklerinin listesini veren ÖSYM Başkanlığı sınava dair de son dakika uyarısında bulundu. 

ÖSYM’DEN KPSS DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı duyurusunda, 2019 KPSS’nin 14 Temmuz günü uygulanacağını hatırlattı. Duyuruda sınav öncesi T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanların sınava girebilmeleri için geçici kimlik belgesi almaları gerektiğini bildiren ÖSYM, açık olarak nüfus müdürlüklerinin listesini yayımladı. 

Nüfus Müdürlüklerinde geçici kimlik belgesinin nasıl alınacağına dair bilgi veren ÖSYM; sınav gireceklerin nufüs memuru ile birlikte aday işlemleri sistemine giriş yapacaklarını burada memurun kontrollerinin ardından sınav giriş belgesinin düzenleneceğini açıkladı. 

Açık olarak nüfus müdürlüklerinin listesi için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir