Eğitim

2019 KPSS ÖABT Soru ve Cevapları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile ÖABT sınavına giren adaylar için soru ve cevapların açıklandığını duyurdu. 

Kurum açıklamasında adayların ÖABT sorularının yüzde 10’luk bir bölümünü inceleyebileceklerini bildirdi. ÖSYM’de yapılan açıklamada ayrıca soru ve cevapların 10 gün boyunca adar erişimine açık olacağı bilgisi verildi. Kurum tarafından yayımlanan duyuru metni ve detayları şu şekilde,

ÖSYM’DEN ÖABT SORU VE CEVAPLARI DUYURUSU

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı’nın kurumsal internet sitesi üzerinden yayımladığı 2019 KPSS A Grubu ÖABT soru ve cevap duyurusu.

2019-ÖABT Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanan 2019-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (2019-ÖABT) Temel Soru Kitapçıkları (her test için % 10) ile Cevap Anahtarları aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 30 Temmuz 2019 tarihinde saat 16.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir. Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir