Eğitim

2019 MSÜ Askeri Öğrenci Belirleme Sınavına Rekor Başvuru

7 Nisan Pazar günü Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı düzenlenecek. 2019-MSÜ’ye kısa bir süre kala Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sınava dair açıklamalarda bulundu. 

2019 MSÜ’YE BİNLERCE BAŞVURU

ÖSYM Başkanı Halis Aygün sınava dair değerlendirmelerinde, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın ilk olarak 2018 yılında uygulandığını hatırlatarak 2019 yılında 379 bin 796 adayın başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Haftasonu gerçekleştirilecek sınavın 10.15’te başlayacağını hatırlatan ÖSYM Başkanı Halis Aygün adaylara saat uyarısında bulundu. Halis Aygün her sınavda olduğunu bu sınavda da saat uygulaması olacağını açıkladığı konuşmasında adayların mağdur olmaması için dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti. Nüfus Müdürlüklerinin de o gün açıklanacağını söyleyen Halis Aygün açık nüfus müdürlüklerinin listesinin ÖSYM’nin internet sitesinde yer aldığını aktardı.

Sınava Dair Bilgiler

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına ilişkin de açıklamalarda bulunan Halis Aygün sınavda adaylara, 120 sorudan oluşan test uygulanacağı bilgisini verdi. Türkçe ve Matematik’ten 40 ve Fen Bilimleri ile Sosyal Bilimleri’nde de 20’şer soru sorulacak sınav için adaylara adaylara 135 dakika süre verilecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir