Eğitim

2019 ÖSYM Sınav Takvimine Göre DGS Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

ÖSYM Başkanlığı 2019 yılında gerçekleştirilecek olan sınavlara ilişkin yayımladığı sınav takviminde DGS’ye ilişkin de bilgileri paylaştı. 

2019 yılında Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) katılım gösterecek adayların başvuru ve sınav tarihlerine ilişkin bilmeleri gereken tüm ayrıntıları aşağıda aktarıyoruz. 

2019 DGS SINAV VE BAŞVURU TARİHLERİ

Üniversitelerin 2 yıllık eğitim veren Meslek Yüksek Okullarından mezun adayların katılım gösterecekleri 2019 yılı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları için sayılı günler kaldı. 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yayımladığı sınav takviminde 2019 yılı DGS başvurularının 26 Nisan tarihinde almaya başlayacak. Adaylara sınav başvuruları için 2 haftalık bir süre verecek olan ÖSYM Başkanlığı, DGS başvurularının 8 Mayıs 2019 tarihinde sona ereceğini duyurdu. Ayrıca ÖSYM belirtilen bu tarihler arasında başvurularını yapmayan adaylar için Mayıs ayı içerisinde geç başvuru hakkı tanıyacak. 

Bu bilgilere ek olarak ayrıca Dikey Geçiş Sınavı’nın hangi tarihte olacağını sizlerle paylaşıyoruz. Yaz aylarında 81 il merkezinde gerçekleştirilecek olan DGS 30 Haziran tarihinde yapılacak. Sınava giren adayların sonuçları ise 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir