Eğitim

2019 YDS/3 Başvuru Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı

ÖSYM Başkanlığı 2019 yılı 3. dönem Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı için başvuru yapacak adaylara yönelik yapılması gereken işlemlere ilişkin bilgiler verdi. 

Bu çerçevede adayların başvurularını yapmadan önce hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini açıklayan kurum, sınav başvuru sürecine dair de detayları paylaştı. 

ÖSYM’DEN YDS BAŞVURU DUYURU

ÖSYM tarafından YDS duyurusunda başvuru işlemlerinin, duyurunun yayımlandığı tarih itibariyle başladığını bildirdi. Adayların başvuru süreci için bir haftalık süreleri olduğunu belirtilen kurum 2019 3. dönem Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının ise Aralık ayının başında yapılacağını açıkladı. 

ÖSYM tarafından adaylara yönelik yayımlanan başvuru duyurusu şu şekilde;

”2019 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3), 01 Aralık 2019 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 09-16 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10:00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2019-YDS Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.”

2019-YDS/3 için başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden kılavuza erişim sağlayabilecekler. 

YDS Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir