Eğitim

2019 YKS 2. Tercihler Ne Zaman Yapılacak? Ek Tercih Tarihleri Belli Oldu Mu?

Üniversite hayali kuran gençler ÖSYM ek tercih başvuruları ne zaman açılacağını merak ediyor. ÖSYM tarafından ilk tercihler tamamlanmış üniversiteye yerleşen öğrenciler kayıtlarını yaptırmıştı.

 Şimdi ise üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler ek tercih ile üniversitelere yerleştirilecek. Boş kontenjanlar için ek tercihler ne zaman yapılacak? 2019 YKS ikinci tercihler ne zaman alınacak ve üniversite boş kontenjanları belli oldu mu?

 Üniversiteli olma hayali kuran gençler bu konuları merak ediyor. 2019 YKS ek tercih kılavuzu henüz yayımlanmadı. ek tercihler ne zaman yapılacak? Bu konuda bir açıklama gelmedi. 2018 yılında YKS yerleştirme sonuçları 31 Ağustos’ta açıklanmış ek yerleştirmeler ise 14 – 20 Eylül’de yapılmıştı. 2019 YGS ek yerleştirme tercih kılavuzlarında önümüzdeki haftalarda yayınlanması bekleniyor.

YGS tercih kılavuzu yayımlanmadığı için üniversitelerin boş kontenjanları ve üniversiteye girişteki taban puanlar da belli olmadı. YKS kılavuzu yayınlanır yayınlanmaz internet sitemiz üzerinden de takip edebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir