Eğitim

2019 YKS Başvuru Süreci Başladı! Başvurular ÖSYM’ye Nasıl Yapılacak?

ÖSYM Başkanlığı, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru sürecine dair bir duyuru yayımlayarak başvuru kılavuzunun adar erişimine açıldığını duyurmuştu. Üniversite hayali kuran öğrencilerin katılacağı 2019 YKS için başvuru sürecine dair detayların da yer aldığı başvuru kılavuzunda yer alan ve öğrencilerin bilmeleri gereken tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

2019 YKS BAŞVURULARI BAŞLADI

Üniversite hayali kuran yüzbinlerce aday 2019 YKS için çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar. Sınava dair yaşanan gelişmeleri de yakından takip eden adaylar için ÖSYM Başkanlığı’da başvuru kılavuzunu ilan etti. Kılavuza göre 12 Şubat tarihi itibariyle başlayacak olan YKS başvurular 6 Mart’ya sona erecek. 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) ise 15 – 16 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavı, 15 Haziran 2019 tarihinde, Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavı, 16 Haziran 2019 tarihinde, Yabancı Dil Testi (YDT) sınavı, 16 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

2019 YKS için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını iki şekilde yapabilecekler. Birinci yöntem aday ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden elektronik başvuruda bulunabilecekler. ÖSYM’nin sisteminde geçerli resmi olmayan adaylar ise başvurularını ÖSYM Merkezleri aracılığıyla yapacaklar. 

ÖSYM 2019 YKS başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir