Eğitim

2019 YKS Ek Tercih Duyurusu Yayımlandı! Başvuru Kılavuzu ve Boş Kontenjan Sayısı

ÖSYM Başkanlığı hem resmi internet sitesi üzerinden hemde kurumun sosyal medya hesabı aracılığıyla bir duyuru yayımlarak 2019 YKS ek tercih sürecini açıkladı. 

2019 YKS ek tercih işlemlerinin hangi tarihler arasında ve nasıl yapılacağına dair bilgi veren ÖSYM’nin duyuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

ÖSYM’DEN 2019 YKS EK TERCİH DUYURUSU

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru metninde 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2019-2020 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemlerinin gerçekleştirileceği bildirildi. 

YKS ek tercihleri için adayların önümüzdeki birkaç gün içinde tercih başvurularını ÖSYM’ye bildireceğini açıklayan kurum şu bilgileri verdi. 

”Adaylar, 2019-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 05-11 Eylül 2019 tarihleri arasında T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklardır. 2019-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzuna, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Ek yerleştirme işlemleri, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2019-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacaktır.”

YKS ek tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir