Eğitim

2019 YKS Geç Başvuruları İçin ÖSYM’den Son Gün Uyarısı

ÖSYM Başkanlığı resmi sosyal medya hesabı üzerinden üniversite sınavına katılacak ancak normal başvuru sürecinde başvurusunu yapamayan adaylara yönelik bir basın açıklaması yayımladı. 

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na geç başvuru gününde başvuru yapacak adaylar için 19 Mart tarihinde bu işlemleri yapabilecekleri bildirildi. 

ÖSYM BAŞKANLIĞI’NDAN YKS DUYURUSU

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nca, ”2019-YKS Yükseköğretim Kurumları Sınavı Adaylarımızın Dikkatine!” başlığı ile yayımlanan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı. ”2019 – YKS Yükseköğretim Kurumları Sınavı için bugün (19 Mart 2019) geç başvuru günüdür. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru bugün saat 23.59’da sona erecek.”

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Üniversite hayali kuran adaylar başvuru işlemlerini 23.59’a kadar tamamlamaları gerekiyor. Adaylar ÖSYM Merkezleri ve ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvurularını yapacaklar. Adayların ayrıca sınav başvuru ücretini de ödemesi gerekiyor. 

YKS Ne Zaman?

ÖSYM takviminine göre, adaylar Haziran ayının ikinci haftası YKS’ye girecekler. 15 Haziran ile 16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan sınav detayları şöyle; 15 Haziran 2019 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) yapılacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir