Eğitim

2019 YKS İçin Hafta Sonu Açık Olacak Nüfus Müdürlüklerinin Listesi

ÖSYM Başkanlığı 15 Haziran ve 16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) ilişkin bir duyuru yayımladı. 

Kurum sınav günü açık olacak ve hizmet verecek Nüfus Müdürlüklerinin listesini yayımladı. 

ÖSYM’DEN YKS ADAYLARINA DUYURU

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı duyurusunda ayrıca YKS’ye girecek adaylara bazı uyarılarda bulundu. Bunun için adayların sınava hangi belgelerle girebileceklerini açıklayan kurum 2019 YKS’ye girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için şu duyuruyu yayımladı.

ÖSYM Tarafından Yapılan Açıklama

Sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuruda bulunacak adayların öncelikle Nüfus personeli ile birlikte Öğrenci Aday İşlemleri Sistemi üzerinden YKS başvuru bilgilerine ulaşacaklarını duyurdu. Burada Nüfus Memurunun gerekli kontrolleri yapacağını ifade eden ÖSYM Başkanlığı öğrencilere geçici kimlik belgesi düzenleneceğini duyurdu. Bu belge sınava girebilecek adayların ayrıca 2019-YKS Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerektiği uyarısı yapıldı. 

Açık olacak Nüfus Müdürlüklerinin listesi için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir