Eğitim

2019 YKS Milli Sporcu Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

ÖSYM Başkanlığı’nın sonuç açıklama sayfası üzerinden üniversitelere milli sporcu yerleştirme sonuçları açıklandı. 

Kurum tarafından yapılan sonuç açıklama duyurusunda, adaylara yönelik açıklamalar ve sonuçlara nasıl ulaşılacağına ilişkin bilgiler verildi. 

ÖSYM 2019 YKS MİLLİ SPORCU YERLEŞTİRME SONUÇLARI

ÖSYM’nin resmi internet sayfasında söz konusu sonuçlara ilişkin şu ifadeler kullanıldı. 

”2019-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzunun 7.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yapılan yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları 04 Ekim 2019 tarihinde saat 15.45’ten itibaren ÖSYM’nin http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacak olup adaylar, yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C.Kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.”

Yerleştirmeleri Yapılan Adaylar

ÖSYM tarafından yerleştirme işlemleri yapılan adayların kayıt işlemlerine ilişkin de bilgiler veren ÖSYM Başkanlığı sürecin nasıl işleyeceğini açıkladı. 

”Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye 07-11 Ekim 2019 tarihleri arasında başvurmaları gerekmektedir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir