Eğitim

2019 YKS Sınavında Toka, Kemer ve Anahtar Gibi Eşyalar Yasak Değil

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru süreci başladı. ÖSYM Başkanlığı 2019 YKS’ye yönelik yayımladığı duyurusunda üniversite sınavına katılacak adayların başvuru işlemlerinin başladığını açıkladı. Adayların 12 Şubat tarihinden itibaren 6 Mart tarihine kadar başvuru işlemlerini yapabilecekleri açıklandı. 

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir diğer basın açıklamasında, YKS’ye başvuruda bulunacak adayların en çok merak ettikleri konulara dair bilgilendirme açıklaması yayımladı. 

TOKA, KEMER GİBİ BASİT EŞYALAR SERBEST

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan sık sorular arasında geçtiğimiz yıllarda yasak olan bazı eşyaların 2019 YKS’de serbest olduğunu duyurdu. ÖSYM bu konuya dair yapmış olduğu açıklamasında sınav binalarına, başörtü için kullanılan boncuklu veya boncuksuz toplu iğne, metal para, anahtarlıksız basit ev anahtarı, ulaşım kartı, basit tokalı kemer, basit tel toka ve basit pirsing ile girilebilecek. 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) geçtiğimiz yıllarda uyguladığı sınav yasakları eleştiri toplamıştı. Özellikle adayların iğne, kemer, anahtar gibi eşyalarla sınava alınmaması tepki çekmişti. Bu uygulama 2019 YKS de kaldırıldı. Konuya ilişkin tüm detayları haberimizin altında yer alan ÖSYM Başvuru Formu aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.

ÖSYM 2019 YKS başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir