Eğitim

2019 YKS Sonuçları ve Tercih Kılavuzunun Ne Zaman Açıklanacağı Belli Oldu

Üniversite adayları geçtiğimiz hafta sonunda 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) katılım gösterdiler. Cumartesi ve Pazar günlerinde gerçekleştirilen oturumlara katılan adaylar bundan sonraki süreci beklemeye başladılar. 

Bu konuda ilk açıklama ise ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından geldi.

BU HAFTA İÇİNDE YAYIMLANACAK

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2019 YKS’ye ilişkin açıklamalarda bulundu. Halis Aygün öğrencilerin sınav sonunda sosyal medya üzerinden yapmış oldukları değerlendirmelere dair açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda adayların en çok YKS’nin ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) Türkçe, ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) ise matematikte zorlandıklarını dile getirmesine değinen Halis Aygün, soruların tüm adaylara sorulduğunu ifade etti. 

YKS Sonuçları Ağustos’ta Açıklanacak

Sınav sonuçlarına ve tercih kılavuzunun ne zaman yayımlanacağına dair de öğrencilere bilgi veren Halis Aygün konuya dair açıklamalarında şu ifadeleri kullandı.

“YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu bu hafta içerisinde yayınlayacağız. Değerlendirmeler tamamlandıktan sonra 18 Temmuz’da sınav sonuçlarını açıklayacağız. Sonuçların açıklanmasının ardından tercihleri alıp yerleştirme sonuçlarını ağustos ayında açıklayacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir