Eğitim

2019 YKS Tercih Sonuçlarının Ne Zaman Açıklanacağı Belli Oldu

2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları yüz binlerce aday tarafından merakla bekleniyor.

2019 YKS’ye giren ve tercih işleminde bulunan adaylar konuya dair sosyal medya hesaplarından hem ÖSYM’nin kurumsal sayfalarına hemde ÖSYM Başkanı Halis Aygün’e çok sayıda mesaj gönderiyorlar. 

Bu konuya dair adaylar tarafından yapılan paylaşımlar ise karşılık bulundu. ÖSYM Başkanı Aygün, YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını açıkladı. 

2019 YKS SONUÇLARI BAYRAMDAN ÖNCE AÇIKLANDI

ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapılan sosyal medya paylaşımında binlerce adayın merakı birazda olsa giderildi. Halis Aygün resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamasında sonuçların bayramdan önce açıklanacağını duyurdu.

İşte o paylaşım; ”YKS tercih sonuçlarının açıklanması için attığınız tweetleri okuyorum. Bazı tweetler gerçekten yaratıcı. Ülkemizin geleceği siz gençlerimiz için hiç durmadan çalışıyoruz. Sonuçları da bayramdan önce açıklayacağız. Biraz daha sabır”

Üniversite hayali kuran onbinlerde aday 2019 YKS puan ve başarı sıralamalarına göre önlisans ve lisans bölümleri için tercih yapmışlardı. Adaylar Temmuz ayı ortasında başladıkları tercihlerini 29 Temmuz tarihine kadar bildirmişlerdi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir