Eğitim

2019 YKS Üniversite Tercihleri İçin ÖSYM’den Son Gün Hatırlatması

Yüz binlerce öğrenci için üniversite tercih sürecinde sona geliniyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde başlayan 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvurularında süreç 29 Temmuz tarihi itibariyle sona erecek. 

ÖSYM Başkanlığı ise kurumsal sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile adaylara son gün uyarısında bulundu. 

ÖSYM’DEN YKS TERCİHLERİ İÇİN SON GÜN UYARISI

ÖSYM’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda görsel kullanıldı. ÖSYM tercihlerinin sona erdiği ifade eden görselde şu ifadeler yer aldı. ”2019 YKS tercihleri 29 Temmuz 2019 (bugün) sona eriyor. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru bugün saat 23:59’da sona erecek.”

YKS Tercihleri Nasıl Yapılacak?

ÖSYM Başkanlığı üzerinde YKS tercihlerinde bulunacak adaylar, 2019 YKS başarı sıralaması ve puanlarına göre gitmek istedikleri üniversiteleri belirleyecekler. Üniversite tercihlerini belirleyen adaylar daha sonra ÖSYM’nin internet sayfası üzerinden işlemlerini yapacaklar. 

Kendilerine ait T.C. Numaraları ve şifreleri ile adaylar öncelikle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapacaklar. Burada tercih bildirme sayfasını açacak adaylar, kendi belirledikleri sıralamaya göre tercihlerini sisteme girecekler. Adaylar tüm tercihlerini girdikten ve son kontrollerini yaptıktan sonra onayla butonu ile YKS tercihlerini tamamlayacaklar. Adayların 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih başvurularından önce ÖSYM tarafından yayımlanan YKS kılavuzunu dikkatli bir şekilde incelemelerinde fayda var. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir