Eğitim

2019 YKS’ye Girecek Engelli Adayların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 15 ve 16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek oturumlarla yapılacak. Yurt geneli 81 ilde gerçekleştirilecek sınavlara yüzbinlerce aday katılacak. 

2019 YKS’ye katılacak adaylar arasında engelli vatandaşlarda bulunuyor. Engelli adayların sınava girmeden önce dikkat etmeleri gereken tüm hususları sizlerle paylaşıyoruz.

2019 YKS’YE KATILACAK ENGELLİ ADAYLARA UYARI

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün engelli adaylar için uyarılarda bulundu. Bu konuda engelli vatandaşların durumlarını ÖSYM’ye bildirmeleri gerektiğini ifade eden Halis Aygün bu işlemlerin nasıl yapılacağını da açıkladı.

“Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra engel, sağlık sorunu veya özel durumu oluşan adaylar, bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporlarını, dilekçeleri ekinde sınav öncesi çağrı merkezimizle (444 67 96) iletişime geçerek ÖSYM Başkanlığına ulaştırmak zorundadır.”

Sınava katılım gösterecek engelli adayların raporlarının kabul edilmesi halinde kullandıkları aletler ile sınava katılabileceklerini ifade eden ÖSYM Başkanı Aygün şu bilgileri verdi. ”Raporları Başkanlıkça kabul edilen adaylar, engel, sağlık veya özel durumları göz önünde tutularak, kullandıkları alet, araç, gereç ve cihazlarla (alçı, atel, sargı, işitme cihazı, koltuk değneği, oturma simidi, ilaç, ek gıda vb.) engelli binalarında sınava alınacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir