Eğitim

2019 YÖK-YUDAB Bursları Başvuruları Başladığını Duyurdu

Yüksek Öğretim Kurumu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği bir basın açıklaması yayımlayarak doktoralı insan kaynağının nicelik olarak arttırılmasının yanı sıra nitelik olarak da iyileştirilmesi amacıyla hayata geçirilmesi amacıyla sağlanan YÖK YUDAB başvurularının başladığını açıkladı.

Söz konusu burs programına ilişkin bilgiler veren YÖK’ün açıklamasının detaylarını aşağıda açıklıyoruz. 

YÖK YUDAB BURSU DETAYLARI

YÖK 2018 yılında başlatılan burs programına dair yapmış olduğu açıklamasında bursun kimlere sağlandığını duyurdu. Kurum bu konuda, YÖK-YUDAB Programı ile doktora tez aşamasında olup devlet üniversitelerinde görev yapmakta olan araştırma görevlilerinden, tez konusu ülkemizin öncelikli alanları ile ilgili olanlara, en az 6 ay en fazla 1 yıl süreyle, tezleri ile ilgili yurt dışında araştırma yapma imkânı sunduğunu ifade etti. 

Başvuru sürecine dair bilgilerinde yer aldığı duyurudau, YÖK YUDAB başvurularının 4 Nisan tarihi itibariyle başladığı bildirildi. Araştırma Görevlileri 31 Mayıs tarihine kadar başvurularını yapabilecekler. 

YÖK başvurularının nasıl yapılacağına ilişkin ise şu bu bilgiyi verdi. ”Burs programına başvurular, YÖK-YUDAB Programının resmi web sayfası olan https://yudab.yok.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır.” 

Söz konusu program ile yurt dışında bulunan araştırma görevlilerine aylık 3 bin 500 TL ile 4 bin 500 TL burs imkanı sağlanmakta. 

YÖK duyurusu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir