Eğitim

40 Dakika Ders 40 Dakika Teneffüs Uygulaması İkinci Dönem Başlıyor

Eğitim ve öğretim alanında 2023 hedefleri doğrultusunda Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yeni bir uygulamaya başlamaya hazırlanıyor. ‘Okul 2023′ projesi kapsamında başlatılacak uygulama ile 12 okulda ’40 Dakika Ders, 40 Dakika Teneffüs’ sistemine geçilecek. Uygulamanın başlama tarihi ise 018-2019 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönemi olarak açıklandı. 

ANTALYA’DA 12 OKULDA YENİ UYGULAMA

’40 Dakika Ders 40 Dakika Teneffüs’ uygulaması ile artırılacak olan teneffüs zamanı ile öğrencilerin ilgi, yetenek ve mizaçlarına uygun alanda bireysel gelişimlerini destekleyen bir yapının oluşması sağlanacak. Bu 40 dakikalık süreçte öğrencilerin ilgi alanlarına göre; ‘Spor Etkinlikleri, Halk Oyunları, Müzik ve Gösteri Etkinlikleri, Görsel Sanat Etkinlikleri, Bilgisayar Etkinlikleri, Model Uçak Yapımı, Kişisel Gelişim, Geleneksel Çocuk Oyunları Ve Yabancı Dil’ gibi etkinlikler yapılacak. 

Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan usta eğiticiler tarafından sağlanacak bu eğitimlerde öğrenciler kendi ilgi alanlarına göre seçim yapacaklar. Bu konuya ilişkin uygulamanın başlayacağı okullardan birisi olan Cihadiye Ortaokulu Müdürü Soner Yılmaz şu açıklamada bulundu.

“Ortaokuldaki öğrencilerin yoğun ders süreleri var. Öğrencilerimiz haftada 35 saat ders görüyor. Bunun yanında destekleme, yetiştirme kursuyla birlikte günlük yaklaşık 9 saate yakın ders görüyor. Ve bu ders süresi boyunca motivasyonları düşebiliyor. İnanıyorum ki bu proje sayesinde öğrencilerimiz dinlenmiş ve daha zinde bir şekilde derslerine girecekler. Bu sayede okulu daha çok sevip başarılarının artacağını düşünüyorum”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir