Eğitim

Açıköğretim Öğrencileri İçin Yaz Okulu Uygulaması Başlatılıyor

Binlerce öğrencisi bulunan Açıköğretim Fakülteleri için yeni bir uygulama hayata geçiriliyor. Örgün öğrenimde eğitim alan üniversite öğrencilerine sağlanan yaz okulu uygulaması AÖF içinde devreye girecek. 

Konuya ilişkin açıklama ise Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’dan geldi. İşte detaylar;

AÖF İÇİN YAZ OKULU UYGULAMASI

Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı yazılı bir açıklamada bulunarak Açıköğretim Fakültesi öğrencileri için yaz okulu uygulamasının hayata geçirileceğini duyurdu. 

Yaz okulu uygulamasının nasıl uygulanacağına dair açıklamalarda bulunan Şafak Ertan Çomaklı bu uygulama ile AÖF öğrencilerinin okullarını erken bitirme imkanına sahip olacaklarını duyurdu. Hangi fakültelerin yaz okulu uygulamasından faydalanacağına dair açıklamalarında ise Rektör Şafak Ertan Çomaklı, AÜ Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı tüm öğrencilerin yaz okulu başvurusunda bulunabileceğini söyledi. 

Şafak Ertan Çomaklı yaz okulu uygulamasının avantajlarından bahsederek; bu uygulamanın, mezuniyet aşamasına gelmiş ancak eksik dersleri yüzünden mezun olamayan öğrencilere, bir öğretim döneminde 45 kredilik ders alıp tek dersi kalanlara, dönemlik ders seçme şartlarından geçmiş öğretim yıllarında bazı dersleri alıp başarısız olan ancak mevcut öğretim yılında başarısız olduğu dersi alamayanlara mezuniyetleri için avantaj sağlayacağını söyledi. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Yaz okulu adına yayımlanan yaz okulu açıklamasında uygulamanın ne zaman başlayacağına dair de bilgi veren Rektör Çomaklı başvuruların 24 Haziran tarihinde başlayacağını ve 28 Haziran tarihinde sona ereceğini duyurdu. Yaz okulu eğitimin 11 hafta süreceği bilgisini veren Şafak Ertan Çomaklı final sınavlarının 14 15 Eylül tarihlerinde olacağını söyledi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir