Eğitim

Adım Adım 2019 DGS Başvuru İşlemleri

2019 yılı Dikey Geçiş Sınavı başvuru kılavuzu ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlandı. 

Yayımlanan başvuru kılavuzunda yer alan tüm detayları ve DGS başvurularına dair bilinmesi gereken tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

2019 DGS BAŞVURU SÜRECİ

Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren önlisans programlarından mezun olan veya olacak binlerce aday DGS’ye katılım gösterecekler. Eğitimlerine lisans programlarında devam etmek isteyen adaylar uzun zamandır sınava hazırlanıyorlar. 

Bu çerçevede sınav için ilk adım geldi. 

ÖSYM Başkanlığı, 2019 yılında DGS’ye başvuru yapacak adayların yapmaları gereken işlemlere dair kılavuzu yayımladı. Bu kılavuza göre adaylar başvurularını tamamlayacaklar. Kılavuzda yer alan bilgilerde ÖSYM’ye başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 8 Mayıs tarihine kadar yapacaklar. 

Başvuru Yapacak Adaylar;

2019 DGS için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını ÖSYM Merkezleri aracılığıyla ya da ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapacaklar. ÖSYM’nin sisteminde geçerli fotoğrafı olan adaylar bireysel başvuruda bulunabilecekler. 

Kendilerine ve eğitimlerine dair bilgileri sisteme giren adaylar daha sonra başvurularını onaylıyorlar. Başvurularını onaylayan adaylar 2019 DGS sınav ücreti olan 120 TL’yi ilgili banka şubelerine yatırıp başvurularını tamamlayacaklar. 

DGS Başvuru ücretlerinin yatırıcağı bankalar için TIKLAYINIZ

DGS Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir