Eğitim

AÖF Kayıt Evrakları Neler? 2019 AÖF Yeni Kayıt Nasıl Yapılıyor?

Açıköğretim Fakültesi’ne yeni kayıt yaptıracak öğrenciler kayıt dönemini ne zaman başlayacağını merak ediyor. Konuyla alakalı bir açıklama geldi. Açık Öğretim Fakültesi’ne kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler 2 Eylül’den itibaren kayıtlarını gerçekleştirebilecek.

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim yeni kayıt nasıl yapılır? AÖF kayıt için hangi evraklar gerekiyor? Tüm detayları sizler için aktaralım. AÖF başvuru işlemleri 02-13 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz.

Kayıt yaptırmak isteyen adaylar illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat giderek kayıtlarını gerçekleştirmeliler. 13 Ekim 2019 tarihine kadar bizzat kendileri ya da yakınları aracılığı ile başvurarak kayıt yaptırabiliyorlar.

AÖF Yeni Kayıt İçin Gerekli Evraklar Neler?

  • İnternet başvuru belgesi
  • Öğrenci bilgi formu
  • Kayıt bilgileri sorgulama sonuçları
  • Öğrenim belgesi

İnternet üzerinden başvuru yapan adaylar için siyah tükenmez kalemle belgelerin imzalanarak Açıköğretim Fakültesi bürolarına teslim etmek zorunluluğu vardır. Mazeretli olan öğrenciler için öğrenci yakınları imzaların mutlaka öğrencilerini kendisini arttırmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir