Eğitim

AÖF Yaz Okulu Başvuruları, Kayıt Ücreti ve Sınav Takvimi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2019 yılı yaz döneminde yaz okulu uygulaması başlatacağını açıklamıştı. 

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri için başlatılacak uygulama için ise öğrencilerin kayıt işlemlerini tamamlaması gerekiyor. 

AÖF yaz okulu uygulamasından faydalanacak öğrenciler için yapılacak işlemlere dair tüm detaylar haberimizde. 

AÖF YAZ OKULU UYGULAMASI

Anadolu Üniversitesi (AÜ) 2018-2019 akademik yılı yaz döneminde Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri için başlatılan yaz okulu başvuruları 24 Haziran Pazartesi itibariyle başladı. Öğrencilerin başvurular için 5 günlük bir süresi var. Başvurular Cuma günü sona erecek. Bu süre boyunca öğrenciler 5 dersten yaz okulu alabilirler.

Ayrıca üniversite yönetimi tarafından yapılan açıklamada, yaz okulu için üz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencilerinin kayıt yaptırabileceği ifade edildi. 

Yaz okulundan ders seçmek isteyen öğrencilerin, seçmek istedikleri dersin notu FF harf notu olmalı. Bunun yanında Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.

Yaz Okulu Ücretleri

Anadolu Üniversitesi (AÜ) 2018-2019 akademik yılı için belirlenen kayıt ücreti.

1 Ders alan öğrenci 160,00 TL kayıt ücreti öder.

1 Ders alan öğrenci 175,00 TL kayıt ücreti öder.

1 Ders alan öğrenci 190,00 TL kayıt ücreti öder.

1 Ders alan öğrenci 205,00 TL kayıt ücreti öder.

1 Ders alan öğrenci 220,00 TL kayıt ücreti öder.

Yaz okulunda devam zorunluluğu yok. kayıt yaptıran öğrenciler final sınavlarına 14 Eylül ve 15 Eylül tarihlerinde girecekler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir