Eğitim

AÖF Yaz Okulu Kayıtları İçin Başvuru Tarihleri Uzatıldı: Kayıt İşlemleri

Açıköğretim Fakültesi 2019 yılı yaz döneminde yeni bir uygulamaya giderek öğrenciler için yaz okulu açılacağını duyurmuştu. Yaz okulu için yapılan ilk açıklamada Haziran sonunda başvuruların sona ereceği bildirilirken konuya dair ikinci bir açıklama geldi. 

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan’ın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan basın açıklamasında yaz okulu için başvuru tarihlerinin 5 Temmuz’a kadar uzatıldığı açıklandı. 

Şafak Ertan yaz okulu için yapmış olduğu açıklamasında, yoğun talep üzerine AÖF yaz okulu kayıtları 5 Temmuz 2019 tarihine kadar uzatılmıştır, ifadelerini kullandı. 

YA OKULU KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Yaz okulu uygulaması ile öğrenciler başarısız oldukları derslerin yanında üst yarıyıl ya da alt yarı yıllardan hiç almadıkları dersleri de alabilecekler. Ancak bunun için ders sınırı var. Öğrenciler en fazla 5 ders alabilecekler. Aldıkları derslerde FF harf notlu dersi veya dersleri olan öğrenciler bu uygulama bu derslerini yükseltmeye alabilecek. Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları dersleri yaz okulu ile geçmeye çalışacaklar. 

Yaz okulunda bir ders alan öğrenci 160 TL, iki ders ala öğrenci 175 TL, üç ders alan öğrenci 190 TL, dört alan öğrenci 205 TL ve beş ders alan öğrenci ise 220 TL kayıt ücreti ödeyecek. 

Yaz okulu kayıtları http://aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı, “Yaz Okulu Kayıt” bağlantısından yapılacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir