Eğitim

AOL Kayıtları Ne Zaman Bitiyor? Açık Lise Dönem Kayıt Ücreti Ne Kadar?

2019-2020 eğitim-öğretim hayatını açık liseden devam ettirecekler kayıt tarihlerini çok merak ediyor. Açık Öğretim Lisesi kayıtları 21 ağustos itibariyle başladı.

 İlk kayıt ve kayıt yenileme ne zaman bitecek? Açık lise kayıt yenileme ücretleri ne kadar? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Öğrencilerin eğitimden kopmaması için birtakım yeni düzenlemeler yapılıyor.  Bu kapsamda açık lisede öğrenim görmek isteyen öğrencilerde kayıt yaptırarak öğrenimlerine açık lisede devam ettirebiliyorlar. 2019-2020 kayıt ve kayıt yenileme 1 ağustos 27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

 Ancak 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 4. dönem aktif olan öğrenciler (Ek sınava girecek olan öğrenciler) kayıt ücretlerini sınav sonrası yatırabilecekler.

Açık Öğretim Lisesi’ne kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler ilk olarak halk eğitim merkezlerine başvuru yapıyor. Evrak teslimi işlemlerinden sonra ön kayıtlarını yaptıran öğrenciler anlaşmalı bankalara ücretleri yatırıyor.

Daha sonrasında ise Açık Öğretim Lisesi’ne kayıt yaptıran öğrenciler sınava girmek için bir her dönem için sınav bedelini ödüyorlar. 2019 yılında bir dönem için ilk kayıt sınavı bedeli 30 TL halk eğitim merkezi okul aile birliği hesabına da 10 TL yatırılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir