Eğitim

Bakan Selçuk’tan LGS’de Sistemin Değişip Değişmeyeceğine İlişkin Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitim konusu başta olmak üzere merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu. Kendisine yöneltilen sorulara da yanıt veren Bakan Ziya Selçuk konuşmasında Liselere Geçiş Sınav (LGS) ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. 

LGS’DE SİSTEM DEĞİŞECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Zİya Selçuk yapmış olduğu konuşması kapsamında kendisine yöneltilen LGS sorusuna dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Bir basın mensubunun kendisine yönelttiği, ”Liselere Geçiş Sistemi’ne (LGS) ilişkin gelecek yıldan itibaren geçerli olacak yeni bir planlamalarının bulunup bulunmadığı” yönündeki soruya yanıt veren Bakan Selçuk şu açıklamalarda bulundu. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Açıklaması

“Biz, ‘okulların fiziksel imkanının düzelmesiyle iyileşmesiyle LGS ilişkilidir’ diyoruz. Biz diyoruz ki, ‘öğretmen yetiştirmede YÖK ile beraber alacağımız bir tedbir var.’ Gerek belli kontenjanların azaltılması, gerekse bazı pilot eğitim fakültelerinde öğretmen yetiştirmeyi kaynağından dönüştürmekle ilgili bir çalışma var. O çalışma da bununla ilgili. Eğitimin bütçeleme sistemindeki değişiklikler, finansman yönetimi konusunda yaptığımız işler, liselere giriş sistemini etkileyecek. Diğer bileşenler birlikte dönüştürülmezse sınavla ilgili yapılacak şeyin önemi yok. Önemi olsa biz bunu hemen yaparız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir