Eğitim

Bakan Ziya Selçuk: Okul Kayıt Parası İle İlgili Görevden Almalar Sürüyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir program kapsamında okullar açılmadan önce gündem de yer aln konuları ele aldı. 

Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim dönemine dair yapmış olduğu açıklamaları değerlendiren Bakan Selçuk okul kayıt parası konusuna değindi. 

OKUL KAYIT PARASI KONUSU

Bakan Ziya Selçuk katılmış olduğu programda okul kayıt parası iddiaları ile ilgili bakanlığın çalışmalarından bahsetti. Bu konuda soruşturmaların olduğunu ifade eden Bakan Ziya Selçuk görevden almaların olduğunu vurguladı. 

“Bununla ilgili soruşturmalar tamamlandı. Görevden almalar sürüyor. Bazı okullarda okul aile birliklerinin, “okulun imkanlarının iyileştirilmesi için katkıya ihtiyaç var desteğinizi bekliyoruz” şeklinde talepleri söz konusu. Diyelim bir velimiz, “para vermek istemiyorum” deyip de kayıt yapamıyorsa bu en başta bizim sorunumuzdur ve gereğini yaparız.”

ORTAOKULDA KALMA OLACAK

Bakan Selçuk’un değindiği bir diğer nokta ise orta okul düzeyinde eğitim alan öğrenciler için yapılan çalışmalar oldu. Bu konuda yeni bir düzenleme olacağını ifade eden Bakan Selçuk şu açıklamada bulundu. ”Ortaöğretimde sınıf geçme yönetmeliğinde, sınıfta kalmaya ilişkin, tüm düzenlemeler hazırlandı, 2020-2021 yılından itibaren uygulayacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir