Eğitim

Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’ndan Hukuk Fakültelerine Kalite Eleştirisi

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, üniversitelerin Hukuk Fakültelerine dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda hem eleştirilerde bulunan Metin Feyzioğlu hemde dikkat çeken açıklamalar yaptı.

METİN FEYZİOĞLU’NDAN HUKUK FAKÜLTESİ ELEŞTİRİSİ

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu bir takım etkinlikler kapsamında Samsun’a gitti. Burada katıldığı etkinlikler kapsamında konuşan Metin Feyzioğlu son dönemlerde sıkça dile getirilen Hukuk Fakülteleri konusuna değindi. Bu konuda bir profesör görmeden mezun veren hukuk fakülteleri bulunduğunu söyleyen Metin Feyzioğlu eğitim kalitesinde de eksiklikler olduğunu ifade etti.

“Mutlaka bir sınav gelecektir. Hukuk fakültelerini bitirip diplomasını alanlar, hakim, savcı, noter ve avukat adayı olmadan önce bir baraj sınavına tabi tutulacaklardır. Kalitesini yükseltmeyen hukuk fakülteleri kontenjanlarını dolduramayacaktır. Avukatlar arasında da açlık sınırı seviyesinde yaşayan meslektaşlarımız var.” TBB Başkanı Metin Feyzioğlu konuşmasında ayrıca Türkiye’de hukuk fakültelerinin kalitesinin çağdaş bir dünyada kabul edilemeyecek seviyede olduğu paylaşımında bulundu. 

Metin Feyzioğlu konuşmasında ayrıca milli birlik konusunda da açıklamalarda bulunarak “Ama milli birlik, bir kişi gibi düşünmek değildir. Milli birlik, herkesin birbirini dinlemesi ve böylece Türkiye’nin ortak sorunları için ortak çözümler üretebileceği bir noktada buluşmasıdır. Ortak akıldır. Bunu yapabiliriz, tecrübeyle yapabiliriz. Bu niyeti de görüyorum artık insanlarda.” dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir