Eğitim

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? 2019 İOKBS MEB ile Bursluluk sonuçları sorgulama ekranı!

2 Haziran 2019 tarihinde Eski adı ile Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) şimdiki adıyla İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) yapılmasının ardından öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Sonuçları merak eden sınava giren öğrenciler, Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? İOKBS açıklandı mı? İOKBS sonuçları belli oldu mu? Bursluluk sınav sonuçları nasıl öğrenilir? Sorularının cevaplarını aramaya başladı. Peki, Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? İOKBS açıklandı mı? İOKBS sonuçları belli oldu mu? Bursluluk sınav sonuçları nasıl öğrenilir? Sorularının cevapları haberimizde…

BURSLULUK SINAVI HANGİ SINIFLARI KAPSIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl aynı günlerde gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’na (İOKBS) girerek ter döken binlerce öğrenci, burs alabilmek için sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencileri, sınav sonuçlarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmasını bekliyor. Eski adı ile Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları  Bursluluk Sınavı 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıfları kapsıyor.  

 BURSLULUK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

11-22 Mart 2019 tarihleri arasında 5., 6., 7., 8. hazırlık sınıfı, 9., 10. ve 11. sınıflar için başvurular yapılmasının ardından 2 Haziran 2019 tarihinde saat 10.00’da gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının 22 Temmuz 2019 tarihinde yani bugün açıklanması bekleniyor.

İOKBS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Sonuçlar, http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek.

Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir