Eğitim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Son Dakika KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Müjdesi

2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca eğitim, Suriye, göç ve güvenlik konuları hakkında da son yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Bu kaspamda eğitim konusunda hükümetin sağladığı destekleri aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan lisans öğrencilerine sağlanan burslara ilişkin alınan zam kararını duyurdu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN MÜJDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ele alınan konulardan olan eğitim konusunda burs müjdesi geldi. Konuya ilişkin detaylı bir açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu bursların artırılacağını ifade etti. İşte o açıklama;

”Yurtlarda yatak kapasitesini 667 bine çıkardık, yurtlardaki kalitenin yüksek olduğunu düşünüyorum. Türkiye attığımız tüm adımlara rağmen nüfusa bakıldığında üniversite sayısınad hala mütevazı seviyede bulunuyor. 1 milyon 613 bin öğrenci burs imkanından yararlanıyor. Kredi veya burs olarak lisans öğrencilerimize aylık 500 lira ödüyoruz. Şimdi yeni tabii bir zam daha gelecek.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir