Eğitim

DGS Başvuru Süreci Ne Zaman Sona Eriyor? Sınav Başvuru Ücreti Ne Kadar?

2019 yılında on binlerce aday Dikey Geçiş Sınavına katılacak. Üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinden mezun olan adaylar eğitimlerine dört yıllık lisans bölümlerinde devam etmek istiyorlar. 

Bu çerçevede DGS’ye katılım gösterecek olan adaylar sınav başvurusunda bulunacaklar. Bunun için ÖSYM’ye başvurularını bildirecek adaylar için süreç devam ediyor. 

Peki DGS adayları için başvuru süreci ne zaman sona erecek? Tüm ayrıntıları ile sizlere aktarıyoruz. 

2019 DGS BAŞVURU SÜRECİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

ÖSYM Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan 2019 DGS başvuru kılavuzunda adayların başvurularını yapabilecekleri ilan edilmişti. Yayımlanan kılavuzda 2019 DGS başvurularını 8 Mayıs tarihine kadar yapacaklar. 

Adaylar belirtilen bu tarihten önce başvurularını yapamazlarsa 21 Mayıs tarihinde geç başvuru hakkından yararlanıp başvurularını yapabilecekler.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

DGS başvurusunda bulunacak adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden elektronik olarak başvurularını yapabilecekler. Sistemde geçerli fotoğrafı bulunmayan adaylar ise başvurularını ÖSYM Merkezleri aracılığıyla yapacaklar. 

Başvurularını iki yöntemden biriyle yapan adaylar daha sonra sınav başvuru ücreti ödeyecekler. 120 TL olan başvuru ücretini ödeyen adayların başvuru işlemleri tamamlanmış olacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir