Eğitim

DGS Tercih Sonuçları ÖSYM Tarafından Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olan öğrenciler eğitimlerine lisans bölümlerinde devam etmek adına 2019 yılı Dikey Geçiş Sınavına katıldılar. 

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavına katılan adaylar sonuçların açıklanmasının ardından tercih sürecine girdiler. 

Geçtiğimiz günlerde alınan tercih işlemleri sonrası ise adaylar büyük bir heyecanla DGS tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar. Peki 2019 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Konuya ilişkin ayrıntıları Kamuilanlari.com olarak sizlere aktarıyoruz. 

2019 DGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanlığı’nı 2019 yılı DGS sonuçlarına dair herhangi bir açıklaması bulunmuyor. 2019 yılı sınav takviminde de yer almayan DGS tercihleri için beklemede olan adayların heyecanları Eylül ayının girmesi ile arttı. 

Bu konuda resmi açıklama yapılmamış olsa da tercih sonuçlarının ilk haftası içerisinde açıklanması bekleniyor. 2019 DGS tercih sonuçları için ise öne çıkan tarih 2 Eylül ile 9 Eylül arası olarak öngörülüyor. 

DGS tercih sonuçlarının ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden açıklanmasının ardından adaylar tercih sonuçlarını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden öğrenebilecekler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir