Eğitim

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan 2019 Yılı 3. Dönem Hafızlık Tespit Sınav Duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru metninde, ur’an kurslarımızda ve dışarıdan kendi imkânlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlara yönelik hafızlık tespit sınavı uygulanacağı bildirildi. Sınavın 2 Eylül tarihinde başlayacağı ve başvuru durumuna göre, sınav tamamlanıncaya kadar müteakip günlerde devam edeceği açıklandı. 

DİB HAFIZLIK TESPİT SINAVI DUYURUSU

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metnine göre hafızlık tespit sınavı belirli merkezlerde yapılacak. Ankara, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Manisa, Kayseri, Konya, Samsun, Şanlıurfa ve Trabzon’da gerçekleştirilecek sınav için başvurular 22 Temmuz-9 Ağustos 2019 tarihleri arasında https://dibbys.diyanet.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak. DİB bu konuda yapmış olduğu uyarısında başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından Kur’an kursu öğrencileri için kurs yöneticisi, dışarıdan müracaat edenlerin ise kendileri sorumlu oalcağını duyurdu.

Ayrıca sınava girmek isteyen vatandaşların sınav merkezlerinden istediklerini tercih edebilecekler ve müracaat esnasında T.C/Yabancı Vatandaşlık numarası bulunan bir belge ile bir adet fotoğraflarını yanlarında bulunduracaklardır. Yapılan bir diğer uyarıda iletişim bilgilerinin doğru verilmesi noktasında oldu. 

Sınava kayıt yapan adayların daha sonra sınav giriş belgesi alması gerektiğini ifade eden kurum şu açıklamada bulundu. ”Sınava başvuru yapanların kayıt işlemi bittikten sonra ilgili müftülükçe mutlaka Ön Kayıt Belgesi verilmelidir. Ön kayıt belgesi Hafızlık Tespit Sınavı Giriş Belgesi olmayıp, sınav yeri ve zamanını gösteren, Hafızlık Tespit Sınavı Giriş Belgeleri 26 Ağustos 2019 tarihi itibariyle il ve ilçe müftülüklerimiz tarafından DİBBYS/EHYS sistemi üzerinden verilmeye başlanılacak olup ayrıca bir yazı yazılmayacaktır.”

Duyuru metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir