Eğitim

e-YDS 2019/10 İngilizce Başvuru Süreci ve İşlemleri Başladı

Ağustos ayında ÖSYM tarafından belirli kentlerde düzenlenecek olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’na katılacak adaylar başvurularını yapmaya başlayacaklar. 

Başvurular için adaylara önemli hatırlatmalarda bulunan ÖSYM Başkanlığı’nın e-YDS 2019/10 duyuru detayları şu şekilde.

E-YDS 2019 BAŞVURUSU İÇİN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

İngilizce alanından Yabancı Dil Seviye Tespit sınavına katılacak adaylar başvurularını 10 Temmuz tarihinden itibaren yapabilecekler. Sınav için son başvuru tarihi 8 Ağustos olarak açıklandı. Başvuruda bulunacak adaylar başvurularını ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr adresinden yapacaklar. 

Kontenjan Sınırı Var

ÖSYM söz konusu sınavın sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan sınav birimlerinde yapılacağını duyurdu. Buralarda gerçekleştirilecek sınav için kontenjan olduğunu açıklayan ÖSYM kontenjanların dolmasıyla başvuru alımının sona ereceğini bildirdi. 

Sınav için belirlenen kontenjan sayıları ve başvurular için yapılan açıklama şu şekilde,

”Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3050, İstanbul’da 432, İzmir’de 112 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.”

Sınava ilişkin tüm detayları ÖSYM’nin resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir