Eğitim

Eğitim Bir Sen: Öğretmenlik Meslek Kanunu İvedilikle Çıkarılmalıdır

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) yeni eğitim öğretim yılının başlamasının ardından ana gündem maddesi öğretmen olan yazılı bir basın açıklaması yayımladı. 

Söz konusu basın açıklamasında öğretmenlik mesleği için adımlar atılması gerektiği ifade edilirken bu konuda talepler yinelendi. 

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU ACİLEN ÇIKARILMALI

Eğitimciler Birliği Sendikası tarafından yapılan yazılı açıklamada öğretmenlerin kadro durumu ele alındı. Bu konuda sözleşmeli personel istihdamı eleştirildi ve bu uygulamadan derhal vazgeçilmesi gerektiği ifade edildi. 

Sendika tarafından yapılan basın açıklamasında ayrıca sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüklerinin en kısa sürede sağlanması gerektiği açıklandı. Öğretmenlik meslek kanununa dair de taleplerin bulunduğu yazılı basın açıklamasında Eğitimciler Birliği Sendikasınca (Eğitim-Bir-Sen) şu ifadelere yer verdi. 

“Öğretmenlik mesleğinin statüsünü yükseltecek, mesleği tüm aşama ve basamaklarıyla ele alacak, özlük ve sosyal haklarında iyileştirmeler yaparak sosyal itibarını daha da yükseltecek, ‘mesleğe destek, geleceğe hizmet’ niteliğinde bir meslek kanunu ivedilikle çıkarılmalıdır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir