Eğitim

Hukuk Fakültelerinin Kontenjan Sayısı Azaltılacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi’nin açılışına katıldı. Katıldığı etkinlikler kapsamında konuşma yapan Adalet Bakanı Gül gündemin önemli konuları hakkında açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ğn ele aldığı konuların başında Hukuk Fakültesi kontenjanları ile Hukuk Fakültesi’nde kalitenin artırılması konuları vardı. Bakan Abdülhamit Gül’ün açıklamalarının detayları sizlerle.

HUKUK FAKÜLTESİ KONTENJANLARI 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül katılmış olduğu etkinlikte hukuk fakültelerinde eğitim kalitesinin artırılması gerektiğini vurguladı. 

Bu kapsamda Yükseköğretim Kurulu ile üniversitelerin hukuk fakültesi kontenjanlarının azaltılması noktasında çalışmaların olduğunu ifade eden Abdülhamit Gül konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı. 

“YÖK Başkanımız ile uzun zamandır müzakere ediyoruz. Hukuk fakültelerindeki kontenjanın azaltılması bizim için çok önemlidir. Hukuk fakültelerinin eğitim kalitesini artırmak bizim için çok önemlidir. Burada özellikle yurt dışında hiçbir şekilde devam etmeden hukuk fakültesi diploması almak, başarı puanı ortalamasının düşük bir şekilde hukuk fakültelerine girişlerine, daha böyle niteliğin azalmasına asla müsaade edemeyiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir