Eğitim

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 İOKBS için başvuruda bulunacak öğrencilerin yapmaları gereken işlemlere dair açıklamalarda bulundu. Bakanlık tarafından yayımlanan başvuru kılavuzunda sınav başvuruları, sınav süreci ve bilinmesi gereken diğer hususlar açıklandı. 

MEB’DEN 2019 İOKBS DUYURUSU

Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı başvuru kılavuzunda İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıflara yönelik olarak gerçekleştirileceği açıklandı. 2 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan sınava ÖDSGM tarafından yapılacak.

İOKBS tarafından yayımlanan duyuru metninde sınavın; tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise sınava girecek en az 10 (on) öğrenci olmak kaydıyla; Lefkoşa, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek’te yapılacak. 

Sınav için başvuruda bulunacak öğrenciler başvurularını 11 Mart tarihi ile 22 Mart tarihi arasında yapacaklar. Sınav başvurusunun yapılabilmesi için öncelikle öğrencinin e-Okul sisteminde kayıtlı ve bilgilerinin güncel olması gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) duyurusu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir